Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 22.05.2014

Vložil: BK

Titulek: Cestování do zahraničí

Pokud chci vzít svého ježečka do zahraničí, musím na něj mít nějaký doklad nebo pas?

Datum: 22.05.2014

Vložil: Eva Němčanská, výbor KCHJ

Titulek: Re: Cestování do zahraničí

Dobrý den, pokud cestujete do zahraničí, je třeba zjistit si dovozní podmínky dané země a také všech zemí, na jejichž území s ježkem vstoupíte. Ve většině zemí EU sice žádný doklad nepotřebujete, třeba v Anglii ale požadují doklad o tom, že ježek nepochází z odchytu a je u něj nařízena půlroční karanténa. Velmi přísné jsou také dovozní podmínky ve Švýcarsku nebo Francii. Pokud cestujete do těchto zemí, doporučuji spíš nechat bodlináče doma.

Datum: 03.06.2014

Vložil: BK

Titulek: Re: Re: Cestování do zahraničí

Dobrou noc, děkuji za odpověď. Našla jsem si zatím podmínky pro výjezd se zvířetem do Chorvatska. Ježek bělobřichý tam není uveden jako domácí mazlíček, tak asi pro něho neplatí, co tam píší ohledně domácích mazlíčků, že je potřeba pas, čipování, potvrzení veterináře o zdraví?. Myslíte si, že v tom případě mi bude stačit doklad od polského chovatele, že jsem zvíře nabyla legálně, s českým a anglickým překladem? Nemusí tedy být čipován ani mít pas pro malá zvířata? Děkuji předem za odpověď, myslím, že můj dotaz může zajímat víc chovatelů, kteří se chystají na do ciziny na dovolenou. Nechtěla bych totiž, aby si na mě ježek za 18 dnů odvyknul, když je tak hezky ochočený a taky by se mi po něm stýskalo, nehledě na to, že nemám hlídání.

Datum: 05.06.2014

Vložil: Eva Němčanská, výbor KCHJ

Titulek: Re: Re: Re: Cestování do zahraničí

Zkuste se ještě zeptat na veterinární správě. To potvrzení od veta o aktuálním zdravotním stavu bych pro jistotu vystavit nechala, spolu s potvrzením, že je parazitů prostý. Ježek je sice nový domácí mazlíček a tak na něj dovozní zákony mnoha zemí nepamatují, je však lepší případného nepřejícího policistu "umlátit lejstrem", než nemít v ruce nic.

Datum: 05.06.2014

Vložil: B.K.

Titulek: Re: Re: Re: Re: Cestování do zahraničí

Dobrý den, děkuji za další odpověď. Můžete mi prosím říct, jak by veterinární vyšetření vypadalo? Dělá se laboratorní vyšetření, nebo jen ježka prohlédnou a dají potvrzení? Jsem přesvědčená, že je zdraví. Jí, neškrábe se, nemá už lupy, má lesklé bodliny a vypadá spokojeně.Jedeme už teď 12.6.Děkuji moc.

Datum: 17.06.2014

Vložil: BK

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Cestování do zahraničí

Tak už jsme v Chorvatsku, na veterině jsem nebyla, vzala jen to přeložené potvrzení, na celnici zkontrolovali jen naše doklady, podívali se do přívěsu, po zvířatech nepátrali.

Datum: 06.05.2014

Vložil: cvrček

Titulek: zanícená bodlinka

Dobrý den mám doma 2měsíčního ježečka a našla jsem mu zanícenou bodlinku co pak s tím lze dělat? Děkuji,doma mám i dospělou samici a u té jsem žádný takoví problém neměla. Děkuji

Datum: 06.05.2014

Vložil: Eva Němčanská, výbor KCHJ

Titulek: Re: zanícená bodlinka

Dobrý večer,
u takto malého mláděte se může jednat o tzv. strupovitost. Zpravidla se s tím nemusí dělat nic, první příznaky do týdne zmizí a pak se na místě vytvoří stroupek, který se za nějaký čas vyloupne. Pokud je průběh bouřlivější, doporučuje se skočit na veterinu a ježečkovi nechat napsat přípravek Enrobioflox. Přibližně v 90% případů se opravdu obejdete bez jakékoliv léčby, kdyby se však stav ježka zhoršoval, zanícení rozšiřovalo nebo se přidaly ještě jiné příznaky, než výše popsané, jděte na veterinu ihned.

Datum: 18.03.2014

Vložil: Alena

Titulek: Které granule na přibrání?

Dobrý den,
moje ježčice má 9 měsíců a přibližně 330 g váhy, podle chovatele by měla přibrat přiblížně na 400, ale zatím se mi to nedaří. Co byste mi doporučili za granule? Právě mi docházejí a chci vybrat nějaké jiné. Četla jsem, co se píše tady
https://www.hedgehog-dream.eu/chov-a-reprodukce/nutricni-hodnoty-krmiv/,
ale nějak si z toho nemůžu vybrat. Nyní mám Brit Care Kitten, 38 % bílkovin a 20 % tuku. Znovu už je nechci, protože obsahují taurin. Navíc malá není moc velký jedlík, nebo jí nechutnají.
Děkuji, Alena

Datum: 20.03.2014

Vložil: Eva Němčanská, výbor KCHJ

Titulek: Re: Které granule na přibrání?

Dobrý den,
pokud má ježice již 9 měsíců, pravděpodobně docílila své optimální váhy a změna jídelníčku na nějaký více výživný by vedla pouze k tomu, že by samička začala tučnět. Váha ježků se absolutně nedá odhadnout ani podle velikosti rodičů, setkala jsem se již s tím, že po malých rodičích byl potomek v jumbo linii a naopak. Pokud jí tedy nejsou "vidět žebra", více energetickou stravu bych nezaváděla. Brit Care mě osobně nepřesvědčily, kuličky se ježkům většinou špatně jedí a navíc tyto granule tedy zrovna moc nevoní (ani mně, ani ježkům). Pro dospělého ježka bez zátěže bych Vám doporučila Royal Canin Kitten Sterilised, najdete jej na té stránce také. Jinak taurin najdete v převážné většině granulí pro kočky, neboť pro zdraví koček je nezbytný.

<< 33 | 34 | 35 | 36 | 37 >>

Přidat nový příspěvek