Výstavní třídy

Na výstavách pořádaných KCHJ může být vypsáno až 7 barevných tříd ve dvou kategoriích podle pohlaví a dvou věkových kategoriích. Ježci, kteří mají mezi 3 a 12 měsící jsou umístěny ve třídě "A", zatímco všechna zvířata starší 12 měsíců, jsou umístěny ve třídě "B". Barevné kategorie jsou rozděleny podle následujícího systému:

Třída 1 STANDARD: 
Salt & Pepper (Alg. Black), Dark Grey, Grey, Chocolate, Brown

Třída 2 APRICOT:  
Cinnamon, Dark Cinnicot, Black-Eyed Cinnicot, Ruby-Eyed Cinnicot, Champagne, Apricot, Pale Apricot

Třída 3 SNOWFLAKE: 
Silver, Silver Charcoal, Charcoal, Chocolate Chip, Brown Snowflake, Cinnamon Snowflake, Dark Cinnicot Snowflake, Black-Eyed Cinnicot Snowflake, Ruby-Eyed Cinnicot Snowflake, Champagne Snowflake, Apricot Snowflake a Pale Apricot Snowflake

Třída 4 WHITE: 
Platinum, Silver Charcoal White, Charcoal White, Chocolate White, Brown White, Cinnamon White, všechny Cinnicot Whites, Champagne White, Apricot White

Třída 5 ALBINO: 
Albino

Třída 6 PINTO: 
Všichni ježci s pinto znaky

Třída 7 AOC: 
Confetti barvy, tri-colors, Double Whites, atd.

Tyto třídy jsou určeny pro zvířata zaregistrovaná v KCHJ (majitel nemusí být členem KCHJ), případně zvířata zaregistrovaná v zahraniční chovatelské organizaci (mezinárodní výstavy). Třídy vypsané pro jednotlivé výstavy jsou obsaženy v jejich propozicích.

Pro zvířata bez průkazu původu může být vypsána třída Pet. Třída Pet se již dále nedělí podle pohlaví, věku, ani podle barev.